Seorazzi
Image default
Seo Dersleri

Backlink Alırken Dikkat Edilecekler

Backlink alırken dikkat etmeniz gereken hususların başında link alımı yapacağınız sitenin indeks sayısı gelmelidir. Sitenin indeks sayısı ne kadar yüksek ise Google başta olmak üzere arama motorlarında o kadar yüksek etkiye sahiptir. İndeks sayısı doğru orantılı olarak sitenin backlink otorite gücüne etki eder. Moz ve Ahrefs gibi araçlarda toplam backlink sayısının önemini sonuçlarında belli etmektedir.

İndeks sayısından sonra Ahrefs Domain Rating, Moz Domain Authority ve Page Authority yani yaygın bilinen isimleri ile DR; DA, PA gibi değerler sitenin sahip olduğu backlinklerden gelen otoritesini gösterir. Bu değerler yüksek olması ile birlikte doğal çalışmalar ile elde edilmiş olmalıdır. Sitenin DR, DA, PA değerleri yüksek ama Spam Skor yani SS değeri de yüksekse bu siteden backlink almamalısınız.

Seorazzi.com olarak tüm sitelerimize doğal çalışmalar ve linkwheel döngüsü ile yine kendi sitelerimizden backlink çalışmaları yaptığımız için yüksek DR, DA, PA değeri ve düşük SS değerine sahip sitelerden backlink satışı yapmaktayız. Site listesi alanında sitelerimizin değerlerini inceleyebilirsiniz.

Related posts

SEO İçin En Doğru Anahtar Kelime Araştırması

Admin

Yandex Site Sıralaması ve SEO Rakip Analizi

Admin

Kopya İçerik ve Sıralamaya Etkisi

admin

Yorum Bırakın

Giriş

X

Üye Ol